Chłodniejsze wieczory i poranki dają nam do zrozumienia, że lato powoli się kończy. Pierwszy powiew następnej pory roku czuć także w modzie. Kolekcja letnia powoli ustępuje najnowszej jesiennej kolekcji 2021
Okres przejściowy między latem, a jesienią to czas, kiedy pogoda potrafi zaskoczyć. Zimne dni przeplatają się ze słonecznymi i na odwrót, co skutkuje tym, że często nie wiemy co ubrać.
Przyjrzyjmy się, co warto mieć w szafie, aby na każdy dzień stworzyć sobie jesienną stylizację, która sprawdzi się niezależnie od warunków pogodowych.

Bawełniane długie spodnie lub jeansy to must have na cały rok, jednak na okres przejściowy między latem i jesienią sprawdzą się idealnie. Bawełniane spodnie w dużym rozmiarze o cienkiej grubości zapewnią komfort zarówno w cieplejszy, jak i chłodniejszy dzień. Warto zwrócić uwagę, aby spodnie wykonane były z bawełny organicznej. Materiał ten jest naturalnie oddychający, przewiewny, a kiedy trzeba, świetnie utrzymuje ciepło zapewniając wysoki komfort podczas noszenia. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego ich połączenie z dowolną górną częścią garderoby nie powinno sprawić problemu.


Lekkie koszule na długi rękaw w dużym rozmiarze są świetnym rozwiązaniem nie tylko od święta. Koszule we wzory oraz klasyczne kolorowe koszule dostępne są w wielu ciekawych modelach, które sprawdzą się na co dzień. Można nosić je samodzielnie, ale także w połączeniu z modnym t-shirtem lub swetrem. W chłodniejszy dzień koszula może pełnić rolę narzutki na t-shirt, którą w każdej chwili można ściągnąć, gdyby pogoda się zmieniła. 


Jeśli jednak w tygodniu przeważają u nas eleganckie stylizacje, t-shirt możemy zamienić na koszulę i narzucić na nią sweter, a kiedy będzie za ciepło, dobrym rozwiązaniem może okazać się przewiązanie go na ramionach, wokół szyi. Ten sposób noszenia sweter jest wygodny i modny od wielu sezonów. 


Przejściowa kurtka lub dresowy komplet - te dwie opcje od lat cieszą się zakupową popularnością w okresie sierpień-październik. Nic w tym dziwnego! Przejściowe kurtki kojarzą nam się z lekkością i dobrym utrzymywaniem ciepła. Zazwyczaj to kurtki bawełniane lub skórzane, które są po prostu uniwersalne i to pod względem dostosowania do pogody, jak i rodzaju stylizacji. 
Komplety dresowe zyskały nowe życie wraz z wybuchem pandemii. Przeróżne akcje zachęcające do pozostania w domu objęły także świat mody. Wiele marek decydowało się na poszerzenie lub wyprodukowanie linii domowych, wygodnych ubrań. Dzięki temu idealny komplet dresowy w dużym rozmiarze nie powinien być trudny do znalezienia, a z pewnością zapewni wygodę i sprawdzi się w chłodniejsze dni.