Dobra bluza stanowi często podstawę zimowego ubioru. Zapewnia zarówno wysoki komfort oraz wysoki poziom ciepła co jest niezwykle istotne w chłodne dni. Warto zastanowić się jaka bluza będzie najbardziej odpowiednia oraz która spełni nasze wszystkie oczekiwania. Aktualnie wśród duże bluzy męskie mamy bardzo duży wybór wielu modeli w rozmaitej gamie kolorystycznej.


Wybór odpowiedniego modelu
Przed dokonaniem wyboru, jaką bluzę powinniśmy wybrać musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl bluzy będzie nam odpowiadał. Jednym z bardziej popularnych modeli jest klasyczna kangurka z kapturem oraz jedną główną kieszenią na froncie. Jest to bardzo uniwersalny wybór, ponieważ pozwala na założenie jej praktycznie na każdą okazję, zarówno do casualowej stylizacji ale także podczas treningu. Kolejną propozycją może być również klasyczna, w całości rozpinana bluza z kapturem. Dużym jej atutem jest wygoda zakładania oraz fakt, że możemy nosić ją w całości rozpiętą co pozwala na ciekawsze skomponowanie naszej stylizacji. Dostępne są również duże bluzy męskie xxl, w całości zakładane przez głowę, bez kieszeni oraz kaptura. Stanowią one często dobrą bazę pod kurtki lub parki.


Bawełna czy poliester?
Materiał z którego wykonana jest bluza męska to główny czynnik czy będziemy z niej zadowoleni. Wiele bluz na rynku wykonana jest z mieszanki bawełny oraz poliestru w różnych proporcjach. Często dostrzec można stereotyp mówiący o słabej jakości bluz z dużym dodatkiem poliestru. Nie należy natomiast się obawiać takiego stwierdzenia. Bluzy z dodatkiem poliestru zapewniają lepszą pracę materiału oraz dobrą wentylację dlatego często są wybierane jako bluzy sportowe. Ze względu na różnorodne mieszanki materiałów dostępnych na rynku nie musimy ograniczać się się wyrobów bawełnianych. Bluzy z poliamidu też są dobrym rozwiązaniem. Jedną z ważniejszych zasad,  którą należy się kierować przy wyborze to zwrócenie uwagi na skład bluz sportowych. Powinny one mieć syntetyczny dodatek w postaci poliestru lub poliamidu, które zapewnią odpowiedni komfort użytkowania podczas ćwiczeń.


Grubość bluzy i komfort
Zestawiając ze sobą najlepsze duże bluzy męskie, możemy zauważyć, że istotnym czynnikiem jest również gramatura materiału z którego wykonana jest bluza. Im częstszy splot materiału, tym dany model bluzy będzie grubszy. Należy odpowiednio dobrać grubość aby zapewnić sobie odpowiedni komfort. Wybierając np. bluzę sportową musimy szukać cieńszych materiałów, natomiast szukając bluzy typowo zimowej, odpowiednio grubych.