Mimo kalendarzowej wiosny, pogoda za oknem niewiele ma z nią wspólnego. Deszcz, śnieg i grad nie odpuszczają, na zmianę pojawiają się na tle ciągłego zachmurzenia. Tęsknota za słońcem rośnie, kiedy temperatura na dworze spada. W takie dni często ciężko jest się zdecydować jaka stylizacja będzie odpowiednia. Czy to pogoda na ciepłą kurtkę? A może wystarczy bluza z kapturem?

W odpowiedzi na te pytania, marki premium wyszły z propozycją kurtek, zwanych często jako "kurtki przejściowe". Jak sama nazwa mówi, mają sprawdzić się w pogodzie pomiędzy dwoma sezonami. W tym wypadku między mroźną zimą, a ciepłą wiosną. Producenci proponują kurtki na wiosnę duże rozmiary w szerokiej dostosowanej do potrzeb każdego Pana.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając odpowiedniej dla siebie duża kurtka wiosenna XXL?
Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czego od niej oczekujemy. Pomocne w tym będzie udzielenie odpowiedzi na kilka pytań:


 

1. Czy chcesz, aby kurtka była grubsza i bardzo ciepła? Czy wystarczy Tobie cienka kurtka do okrycia się w chłodniejsze dni?

2. Czy szukasz kurtki z kapturem?

3. Czy ważne jest dla Ciebie, aby kurtka była przystosowana do trudnych warunków atmosferycznych? Takich jak np. wichury?


 

Jak widać, pytań jest tylko trzy, ale odpowiedzi na nie są tak naprawdę kluczowe do wyboru odpowiedniej duża kurtka na wiosnę. Teraz pozostaje się jedynie przyjrzeć dostępnym rodzajom.

Jeśli jesteś osobą, dla której ważne jest, aby kurtka dostarczała dużo ciepła to z pewnością sprawdzą się u Ciebie kurtki z materiałów technicznych, które nie tylko zapewniają komfort termiczny, nie tracąc ciepła, ale chronią także przed deszczem i wiatrem. Tego typu kurtki zwykle posiadają kaptury, które bardzo często można odpiąć. Będą to kurtki idealne dla aktywnych osób, lubiących spędzać czas na dworze.

Kurtki z lekkim pikowaniem również świetnie sprawdzą się u osób, które cenią sobie ciepło i wygodę. Ten rodzaj kurtek cieszy się dużą popularnością dzięki temu, że jest wyjątkowo lekki. Przyjemnie nosi się je na co dzień, a także zapewniają odpowiedni komfort podczas bardziej ruchliwych dni.

Wielbicielom klasyki i zarazem osobom, dla których ciepło kurtki nie jest największym priorytetem klasyczna duża kurtka jeansowa XXL będzie najlepszym wyborem. Dzięki temu, że wybór odcieni jeansu jest ogromny, z pewnością każdy mężczyzna plus size znajdzie coś dla siebie. Ponadczasowy charakter, jaki tworzy sobą kurtka jeansowa sprawdzi się w każdej stylizacji.