Każdy mężczyzna chce czuć się w pracy komfortowo i wygodnie. W niektórych firmach obowiązuje szczególny dress code. Zgodnie z przyjętymi zasadami, pracownicy powinni odpowiednio dobierać odzież, tak by prezentować się elegancko i estetycznie. Panowie poszukujący ubioru w wersji plus size często zastanawiają się czy coś znajdą. Sprawdź nasze podpowiedzi poniżej.

Dress code a rozmiar plus size

Wdrożenie w przedsiębiorstwach dress codu jest często wynikiem powiedzenia „jak cię widzą, tak cię piszą”. Pracodawcy wyznają bowiem zasadę, że pierwsze wrażenie jest kluczowe i ma wpływ na dalszą współpracę z klientami. Zgodnie z obowiązującym dress codem, odzież powinna spełniać określone warunki. W jednych przedsiębiorstwach jest on bardziej restrykcyjny, w innych mniej. Tego typu zasady najczęściej obowiązują w różnego rodzaju instytucjach publicznych czy urzędach. Kluczem jest kolorystyka oraz rodzaj odzieży biznesowej plus size. Najczęściej są to elementy w kolorze bieli, błękitu, granatu i czerni. To podstawowe barwy, które pozwalają tworzyć stonowane stylizacje, a jednocześnie elegancko się prezentować.

Jeśli obawiasz się, że spełnienie zasad dress codu w przypadku mężczyzn plus size jest niemożliwe, to w naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór odzieży do pracy plus size, które pozwoli Ci czuć się komfortowo i estetycznie w każdej sytuacji.

W jaką odzież biznesową plus size zainwestować?

Jeśli zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w garderobie mężczyzny plus size, to wśród obowiązkowej odzieży do pracy plus size, zgodnie z dress codem, znajdują się:

  • elegancka koszula – najlepiej gładka, na długi rękaw,
  • klasyczne, formalne spodnie – gładkie, na kant bądź z mankietami,
  • klasyczna marynarka – dopasowana do znajdujących się w garderobie spodni, tak by elementy te tworzyły spójną całość,
  • garnitur – idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy szukają odzieży biznesowej plus size, która nie wymaga samodzielnego kompletowania,
  • dodatki – wśród dodatków do odzieży do pracy plus size powinny się znaleźć: pasek, krawat, teczka, spinki do mankietów, eleganckie obuwie.

Jak wybrać odzież biznesową plus size?

Wybór odzieży biznesowej plus size nie jest trudny, aczkolwiek wymaga odpowiedniego przemyślenia. Mając w garderobie bazowe elementy – koszulę, spodnie i marynarkę we wskazanych kolorach, ale różnych fasonach, można je łatwo i bezpiecznie łączyć. Stonowane barwy sprawiają, że każda stylizacja będzie właściwa. Eleganckie koszule męskie plus size najlepiej sprawdzają się w kolorze białym, aczkolwiek dobrym wyborem są też odcienie szarości czy błękitu. Jeśli chodzi o klasyczne spodnie plus size to zdecydowanie warto postawić na wersję czarne i granatowe.

Wszystkie wspomniane elementy odzieży biznesowej plus size muszą być dopasowane do rozmiaru mężczyzny i jego wzrostu. Elegancka odzież do pracy plus size musi się dobrze prezentować – zbyt obszerne ubrania, za długie czy za krótkie nogawki lub rękawy, zepsują nawet najbardziej profesjonalny look. Kompletując tego rodzaju odzież, nie należy zapominać, że wymaga ona również odpowiedniej odzieży wierzchniej, która będzie dopasowana do całej stylizacji.