Dostępność dużej odzieży męskiej zdecydowanie poprawiła się przez ostatnie lata. Znane marki co raz częściej rozszerzają swój asortyment o duże rozmiary. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oprócz jej wizualnych walorów, które dla każdego są inne, są też inne aspekty, którymi powinieneś się kierować
Przede wszystkim- wygoda! 
Ubrania męskie plus size nie mają sprawiać, że nasze ruchy są ograniczone i nie mają przeszkadzać nam w wykonywaniu codziennych czynności. Firmy takie jak Allsize, Casa Moda, Redpoint czy Campione dbają o to, aby wykroje produkowanych przez nich ubrań umożliwiały swobodne poruszanie się.

Jak wybrać odpowiednią koszulkę w dużym rozmiarze?

Jeżeli w Twojej sylwetce dominującą częścią jest brzuch, zwróć uwagę na długość koszulki. Przód T-shirtu, polo czy podkoszulki powinien być wyraźnie dłuższy od tyłu. Spowoduje to, że wystający brzuch zostanie przykryty, a tył nie będzie sięgał do kolan. Włoska firma Maxfort produkuje koszulki nieco krótsze niż np. Allsize, jest to kolejny parametr, którym warto się kierować przy wyborze koszulki męskiej w dużym rozmiarze. Dla Panów o niższym wzroście proponujemy markę Maxfort, Campione Casa Moda, natomiast dla wyższych Panów zdecydowanie korzystniej będą leżały produkty Allsize czy Adamo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodnich męskich plus-size?

Temat dobrze dobranych spodni jest bardzo obszerny. Ich wybór zależy głównie od tego jak je nosisz. Opcje są dwie- na brzuchu, lub pod brzuchem. Bardzo ważny jest tu podkrój, czyli wysokość tyłu w stosunku do wysokości przodu. Jeżeli przed mierzeniem widzisz, że tylni materiał znacząco wystaje ponad przód- takie spodnie są do noszenia pod brzuchem. Jeżeli ta różnica jest niewielka lub przód i tył są na tej samej wysokości- spodnie są do noszenia na brzuchu. Pamiętaj jednak, że większość spodni męskich plus size nie mają zwężanych nogawek. W przypadku noszenia spodni na brzuchu bardzo często zdarza się, że to właśnie nogawki są największym problemem. Jeżeli masz szczupłe nogi, a większy brzuch warto się zastanowić, czy noszenie spodni pod nim nie jest lepszą opcją. Wraz z obwodem zmniejsza się również szerokość nogawki, co sprawi, że spodnie będą leżały na Tobie zdecydowanie korzystniej. Co do długości- nie martw się na zapas! Skrócenie spodni to nie fizyka kwantowa, na pewno masz w okolicy krawcową, która chętnie się tym zajmie. Jak jednak sprawdzić długość nogawki? Gdy stoisz na płaskiej powierzchni, najlepiej w butach, do których docelowo szukasz spodni, nogawka przy pięcie powinna dotykać podłogi. Wtedy wiadomo, że jej długość jest idealnie dobrana.