Kurtka zimowa to jeden z tych elementów garderoby, który jest niezbędny gdy nadejdą chłodne, zimowe dni. W związku z tym, przy jej wyborze musimy kierować się kilkoma czynnikami, które mają faktyczny i ważny wpływ na późniejsze jej użytkowanie oraz komfort noszenia. Mnogość różnych producentów daje nam możliwość dużego wyboru odpowiedniego modelu, tak by dopasować kurtkę idealnie do naszych codziennych potrzeb.

Jednym z najważniejszych czynników wyboru kurtki zimowej jest jej ciepłota. Zdecydowanie musimy tutaj postawić na takie duże kurtki zimowe męskie, które zapewniając izolację termiczną nie spowodują nadmiernej potliwości. Starając się sprostać temu wymaganiu, zdecydowanie musimy wziąć pod uwagę wysoką jakość wykonania kurtki, tak by materiał był nie tylko ciepły ale również oddychający, tak by zachowana została prawidłowa cyrkulacja powietrza. Dzisiejszym standardem jest stosowanie wysokiej jakości mieszanek poliestru lub poliamidu. Nie należy opierać się o stereotypową opinię, która mówi o kiepskiej jakości kurtek w całości poliestrowych. Dzisiejsze techniki wytwarzania materiałów zapewniają nie tylko odpowiednią oddychalność materiału ale również wysoką ciepłotę zapewniając odporność na wiele czynników atmosferycznych, szczególnie zimą.


Wybierz odpowiedni fason


Przy wyborze odpowiedniej kurtki musimy zwrócić znaczną uwagę na jej fason. Jeśli szukamy kurtki męskie na zimę duże rozmiary, z pewnością chcemy by kurtka przykryła niedoskonałości w talii oraz by sztucznie nie pogrubiała. Pod takim względem najlepszym wyborem będą kurtki o prostym kroju, bez wcięcia w pasie. Pozwoli nam to na optyczne wydłużenie sylwetki. W zależności od wzrostu oraz budowy ciała, długość kurtki musimy odpowiednio dopasować. Kurtki męskie duże rozmiary to także możliwość postawienia na ciepłe, dłuższe płaszcze. Jest to rewelacyjne rozwiązanie do bardziej formalnych stylizacji, gdyż większość płaszczy bez problemu kryje marynarki, co zapewnia elegancki oraz schludny wygląd.

Estetyka i funkcjonalność


Często przy wyborze kurtki męskie XXL, chcemy połączyć elegancki wygląd kurtki wraz z jej sportowymi funkcjonalnościami. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem są kurtki pikowane, w bardziej stonowanej kolorystyce. Zapewniają one lekkość, wysoką jakość wykonania oraz klasyczne wzornictwo, sprawdzające się idealnie do wielu stylizacji. Dostępne są różne warianty pikowania kurtek co sprawia, że jest to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie na zimę.